Masáže:


Cítíte se unaveni? Bolí vás záda, případně celý člověk a máte pocit, že se sebou už nutně musíte něco udělat? Pak neváhejte a přijďte!

Je obecně známo, že masáž uvolňuje tělo i mysl a zbavuje nás únavy a napětí. Blahodárně působí nejen na kůži, podkožní vazivo a svaly, ale též na srdečně - cévní, nervový, trávicí a vylučovací systém.

Zvlášť v dnešní - moderní a velice uspěchané době, kdy jsou na člověka kladeny často dost vysoké požadavky nějak zapomínáme starat se o své tělo.

Říkáme - zdraví nade vše, ale málokdy nás napadne, že zdraví není samozřejmost a je třeba o něj pečovat. A pravidelná masáž je výborný začátek!

Nabízím tyto druhy masáží:


• Relaxační masáž
• Reflexní masáž plosek nohou
• Masáž lávovými kameny
• Indická masáž hlavy
• Masáž proti celulitidě a na formování postavy
• Lymfatická masáž
• Breussova masáž
• Dornova masáž

Kontraindikace masáže (kdy na masáže nechodit):


Infekční nemoci a podezření na ně
Zvýšená teplota
Malátnost
Nachlazení
Kožní onemocnění
Křečové žíly (nemasíruje se pouze postižená oblast)
Záněty
Bolesti břicha
Těžká osteoporóza
Stavy zvýšené krvácivosti
Akutní úrazy
Těsně po těžkém jídle

RELAXAČNÍ MASÁŽ:


Důkladné promasírování a protažení svalstva přizpůsobené subjektivním potřebám a zdravotnímu stavu klienta, možné je i relaxační pojetí masáže - péče vhodná pro odpočinek a načerpání sil. Na své si přijdou manažeři, servírky, lidé se sedavým zaměstnáním i těžce fyzicky pracující. Slouží k uvolnění těla a mysli, odstraňuje stres a napětí, zmírňuje bolesti zad, ztuhlost šíje, přináší zklidnění a celkově osvěžuje. Po této masáži by již neměla následovat žádná náročnější činnost, naopak se doporučuje spíše klidnější režim.
Je to masáž, která využívá uspořádaný soubor hmatů k odstranění únavy, relaxaci a posílení regenerace organizmu. Na přání klienta se používá relaxační hudba, která přispívá k lepšímu uvolnění těla a většímu požitku z masáže.

Nejčastější použití:
k upevňování tělesného i duševního zdraví
k posilování imunity
k osvěžení po psychické i fyzické zátěži
uvolňuje pocity napětí, úzkosti, deprese
zmírňování bolesti hlavy a migrény
odstraňování ztuhlosti a bolesti svalů
při nespavosti a obtížích s trávením
zesilování krevního oběhu
stimulování lymfatického systému, který odvádí škodlivé látky z těla

Pro optimální efekt se masáž doporučuje 1x týdně.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY:


Masáž lávovými kameny je exkluzivní terapií, která spojuje teplo sálající z přírodních kamenů a speciální masážní techniky do nezapomenutelného zážitku.
Lávové kameny jsou zahřívány ve vodní lázni a jejich hladkým povrchem je za pomoci aromatických olejů masírováno celé tělo.
Pomáhají odstraňovat blokace na důležitých bodech (meridiánech) a rozproudit tok energie v těle.
Masáž lávovými kameny má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje, prohřívá celé tělo a pomáhá detoxikaci organismu.
Tělo se opravdu dokonale uvolní, mysl se zbaví stresu a napětí a klient se cítí jako znovuzrozený.

INDICKÁ MASÁŽ HLAVY:


Indická masáž hlavy je starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo i duši. Uvolňuje oblast, šíje, ramen a hlavy a navozuje pocit zdraví, klidu a psychické pohody. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.

MASÁŽ PROTI CELULITIDĚ A NA FORMOVÁNÍ POSTAVY:


Masáž proti celulitidě a na formování postavy je jednou z nejžádanějších odborných masáží. Kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a ozónový zábal. Masážními hmaty a ozónem se uvolní tukové buňky, kožní metabolismus, krevní oběh a zrychlí se odtok toxických látek z těla.Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou.

Celulitida je vlastně chytré ochranné opatření. Pokud je v našem těle příliš mnoho toxinů, které by mohly kolovat v organismu a poškozovat jej, tělo je přemění na tuk. Podkožní tukové buňky se pak spojují do větších celků, které tlačí proti pokožce, zhoršují její prokrvení a poškozují vazivo. Buňky tak sílí, tuhnou a vzniká tzv. pomerančová kůže čili celulitida. Ta bývá nejvýraznější na bocích, stehnech, zadečku či bříšku, proto se masáž proti celulitidě a formování postavy věnuje právě těmto partiím.

Výsledek je patrný již po první procedúře, přesto pro trvalý účinek je třeba absolvovat kúru celkem 10 masáží 2x týdně a později udržovací masáž 1x za 4-6 týdnů.

LYMFATICKÁ MASÁŽ:


Lymfatická masáž těla je speciální ručně prováděná masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek.Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuje lymfatický (mízní) systém těla. Pokud je lymfatický systém oslaben, projevuje se to únavou, snížením obranyschopnosti a imunity, zduřením uzlin a velkým oslabením fyzického i psychického stavu. V důsledku špatně fungujícího lymfatického systému se objevuje také celulitida, otoky, zadržování vody v těle, křečové žíly, metličky na kůži apod.

Lymfatický systém je přetížen při stresu, nedostatku pohybu, špatném (mělkém) dýchání, nesprávném pitném i stravovacím režimu, při kouření, nošení těsného prádla, jednostranné zátěži (např. dlouhé stání) apod. Lymfatický systém může být také ale narušen po operaci, úrazu či prodělaném infekčním onemocnění. Lymfatický systém je z velké části uložen v kůži a podkoží = povrchový lymfatický systém. Skládá se hlavně z lymfatických (mízních) cév a lymfatických uzlin. Hlavní centra jsou v podpažních a tříselných mízních uzlinách. Síť lymfatických cév začíná na periferních částech těla a postupně přechází až k uzlinám. Lymfatické cévy sbírají a odplavují toxiny z těla. Lymfa (míza) ale obsahuje kromě toxinů také vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie, vitamíny rozpustné v tucích, hormony apod.

Manuální lymfatická masáž je dnes vzhledem ke stále se rozšiřujícím příznakům oslabení lymfatického systému velmi vyhledávanou a žádanou terapií u žen i mužů všech věkových kategorií.

BREUSSOVA MASÁŽ:


Breussova masáž je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Breussova masáž je pomocná diagnostická technika a masážní metoda, která uvolňuje napětí a tenzi okolo páteře a odstraňuje bolesti zad. Páteř je po masáži zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy. Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu.

DORNOVA MASÁŽ:


Dornova masáž je účinná technika regenerace páteře, vyrovnává statiku těla a délku dolních končetin a ulevuje od blokád páteře, podporuje regeneraci a detoxikaci páteře.

__________________________________________________________________________________________

adresa: Hanzlova 111, Holice
tel: (+420) 775 606 627
web: www.salonanes.cz
e-mail: konec.katerina@seznam.cz